ANA SAYFA

SEMİNERLER

ADIYAMAN ili ADIYAMAN TİCARET ve SANAYİ ODASI ve Asrın Yayıncılık tarafından düzenlenen Adıyaman Hizmetiçi Eğitim Seminerimiz 03 Nisan 2012 Tarihinde ATSO Odasının toplantı salonunda gerçekleştirildi. 1 gün boyunca düzenlenen hizmetiçi eğitim seminerine ATSO yönetim kurulu başkanı Mustafa Uslu, Oda Başkanları, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personelleri,Yapı Denetim Firma Yetkilileri ve Mühendisler katıldı. Katılımcılara bilgiler veren İnşaat Yüksek Mühendisi Yapı Denetim Uzmanı Adil Karakuş hocamız, 4708 sayılı Yapı Denetim Kanununda son zamanlarda çıkan anayasa mahkemesi kararı, kanun hükmünde kararname ve genelgeler üzerine uygulamalarda çıkan sorunlar , özellikle şantiye şeflerinin nelere dikkat etmesi gerektiği ve Yapı İşlerinde Sağlık ve Güvenlik Yönetmeliğinde dikkat edilmesi gereken İş Güvenliği üzerinde durarak, Sayın Adil Karakuş ; Adıyaman’daki "İnşaat sektörü bir ilin her şeyidir. Ekonomisinin lokomotifidir. İnşaat sektörünün olmadığı bir ilde ticaret durma noktasındadır. Eğer bir ilde inşaat sektörü durma noktasına gelmiş ise o ilde ticarette durma noktasına gelmiştir. Talep olan yerde mutlaka arzda vardır. Adıyaman’da nüfus artıyor. Köyden göçler oluyor. Yılda bin tane nikah kıyılıyor. Bin nikah demek bin konut demektir.
Adıyaman’da fiilen alınmış on tane ruhsat var. Bugün inşaat ruhsatı alsanız, ancak üç yıl içerisinde buna oturma raporu verme seviyesine getirebilirsiniz. Buda üç bin konut demektir. Bir defa Adıyaman Belediyesi gerekli tedbirleri alma durumunda. Yapı denetim kuruluşları, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve belediyeler biz kanunları nasıl uygularız ki hem sağlam hem de ekonomik yapı yapar ve vatandaşları mutlu ederiz. İmar planında yoğunluğu değiştiremezsiniz. Değiştirmekte hoş değil. Dört katlı bir yere beş kat yapayım mantığı olmaz. İmar planı hazırlanırken, o bölgenin kanalizasyon ve su şebekesi, yeşil alan, eğitim alanları nüfusu göre hesaplanır. Su basma yüksekliğinin kime ne zararı var. Evet, yönetmenlikte bir metre deniliyor. Neden Adıyaman’da elli santim uygulanıyor, şaşırdım. Adıyamanlı diyor ki benim binamın su basması üç metre olacaktır" diyerek seminerimizi bitirdik.Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası’na, Yapı Denetim Kuruluşlarına, katılımcılarına ve halkına konukseverliklerinden dolayı Asrın Yayıncılık olarak teşekkür ederiz.

           
           


AKSARAY ili AKSARAY YAPI DENETİM KURULUŞLARI DERNEĞİ ve Asrın Yayıncılık tarafından düzenlenen Aksaray Hizmetiçi Eğitim Seminerimiz 22 Mart 2012 tarihinde Aksaray Tiyatro Salonunda gerçekleştirildi.1 gün boyunca düzenlenen hizmetiçi eğitim seminerine Aksaray Yapı Denetim Kuruluşları firma yetkilileri ve mühendisleri, Aksaray ili Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü personelleri, Çevre ilçe belediyedeki müdürler ve personeller, İl özel idaresi müdürleri ve personelleri, Mimarlar Odası Aksaray Temsilciliği personelleri, inşaat mühendisleri ve müteahhitler katıldı.Katılımcılara bilgiler veren İnşaat Yüksek Mühendisi Yapı Denetim Uzmanı Adil Karakuş hocamız, 4708 sayılı Yapı Denetim Kanununda son zamanlarda çıkan anayasa mahkemesi kararı, kanun hükmünde kararname ve genelgeler üzerine uygulamalarda çıkan sorunlar , özellikle şantiye şeflerinin nelere dikkat etmesi gerektiği ve Yapı İşlerinde Sağlık ve Güvenlik Yönetmeliğinde dikkat edilmesi gereken İş Güvenliği üzerinde durarak, katılımcıların sorunlarına cevap vererek seminerimizi bitirdik. Aksaray Yapı Denetim Kuruluşlarına, özellikle AYTU Yapı Denetim firmasına, katılımcılara ve halkına konukseverliklerinden dolayı Asrın Yayıncılık olarak teşekkür ederiz.

           
           


ŞANLIURFA ili ŞANLIURFA BELEDİYESİ ve Asrın Yayıncılık tarafından düzenlenen Şanlıurfa Belediyesi Hizmetiçi Eğitim Seminerimiz 17-18 Kasım 2011 tarihleri arasında Şanlıurfa Belediye Konservatuar Müdürlüğü Salonunda (Eski Nikah Salonu) gerçekleştirildi. 2 gün boyunca düzenlenen hizmetiçi eğitim seminerine Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcıları, müdürleri ve personelleri,çevre ilçe (Bozova,Akçakale,Harran,Karaköprü, Hilvan )Belediyelerin müdürleri, mimarlar odası ve yapı denetim firmaları katıldı. Katılımcılara bilgiler veren İnşaat Yüksek Mühendisi Yapı Denetim Uzmanı Adil Karakuş hocamız 3194 sayılı İmar Kanununun uygulanması ve 4708 sayılı Yapı Denetim Kanunun uygulanmasında yaşanan sorunlar ve Kanun Hükmünde Kararname ile değişmesinden sonra değişikliklere dikkat çekerek,katılımcıların kanunlarla ilgili sorularına cevap vererek seminerimizi bitirdik.Şanlıurfa Belediyesine,halkına ve katılımcılara konukseverliklerinden dolayı Asrın Yayıncılık olarak teşekkür ederiz.

           
           
           


ŞANLIURFA ili Siverek Belediyesi ve Asrın Yayıncılık tarafından düzenlenen Şanlıurfa Siverek Belediyesi Hizmetiçi Eğitim Seminerimiz 22-23 Eylül 2011 tarihleri arasında Siverek Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirildi.2 gün boyunca düzenlenen hizmetiçi eğitim seminerine Siverek Belediyesi Başkan Yardımcıları, müdürleri ve personelleri, çevre ilçelerin imar müdürleri ve Yapı Denetim firmaları katıldı.Belediye personellerine bilgiler veren İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Eski Başkontrolorü Haluk Nalçakar, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ile ilgili bilgiler vererek belediye personellerinin kanunlarla ilgili sorularına cevap verdi.İnşaat Yüksek Mühendisi Yapı Denetim Uzmanı Adil Karakuş ise 4708 Sayılı Yapı Denetim Kanununun uygulanmasında yaşanan sorunlara dikkat çekerek, Belediye personelleri ve Yapı Denetim Firmalarının sorularına cevap verdi. Yapı Denetim Kanundaki bazı maddelerindeki Kanun Hükmünde Kararnameyle değişmesinden sonra nasıl uygulanacağına dair bilgiler vererek seminerimizi bitirdik.Tüm katılımcılara ilgi ve konukseverliklerinden dolayı Asrın Yayıncılık olarak teşekkür ederiz.

           
           


Giresun Belediyesi ve Asrın Yayıncılık tarafından düzenlenen,Giresun Belediyesi Hizmetiçi Eğitim Seminerimiz 25 Mart 2011 tarihinde Giresun Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirildi. 1 gün boyunca düzenlenen hizmetiçi eğitim seminerine Giresun Belediyesi Müdürleri ve personelleri ,çevre ilçelerin imar müdürleri, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Giresun Temsilciliği Başkanı ve personelleri, TMMOB Mimarlar Odası Giresun Temsilciliği Başkanı ve personelleri,Yapı Denetim Firmaları katıldı.İnşaat Yüksek Mühendisi Yapı Denetim Uzmanı Adil Karakuş 81 ilde uygulanmaya başlatılan 4708 sayılı Yapı Denetim Kanununun uygulanmasında dikkat edilecek hususlara yönelik bilgiler verdi.Tüm katılımcılara ilgi ve konukseverliklerinden dolayı Asrın Yayıncılık olarak teşekkür ederiz.

           
           


TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Erzincan Temsilciliği ve Asrın Yayıncılık tarafından düzenlenen,Erzincan’da Hizmetiçi Eğitim Seminerimiz 11 Mart 2011 tarihinde Erzincan Ticaret Odasında gerçekleştirildi.1 gün düzenlenen hizmetiçi eğitim seminerine TMMOB Erzincan İnşaat Mühendisleri Oda Temsilciliği Başkanları ve odaya bağlı inşaat mühendisleri, TMMOB Mimarlar Odası Erzincan Şubesi Başkanı ve üyesi olan mimarlar,Erzincan Belediye Başkanı,Başkan Yardımcıları ve personelleri,Yapı Denetim Firmaları katıldı.Seminerin açılış Konuşmasını TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Erzincan Temsilciliği Başkanı Hakan Çoşkun yaptı.Ardından İnşaat Mühendisleri Odası Yapı Denetim Uzmanı Adil Karakuş ise 4708 sayılı Yapı Denetim Kanununun uygulanmasında dikkat edilecek hususlara yönelik bilgiler verdi.Tüm katılımcılara ilgi ve konukseverliklerinden dolayı Asrın Yayıncılık olarak teşekkür ederiz.

           
           


Tokat Belediyesi ve Asrın Yayıncılık tarafından düzenlenen, TOKAT Belediyesi Hizmetiçi Eğitim Seminerimiz 20-21 Ocak 2011 tarihleri arasında Büyük Tokat Otelde gerçekleştirildi. 2 gün boyunca düzenlenen hizmetiçi eğitim seminerine Tokat Belediye Başkanı,Başkan Yardımcıları,birim amirleri,personeller,TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Tokat Temsilciliği Başkanı ve personelleri,TMMOB Mimarlar Odası Tokat Temsilciliği Başkanı ve personelleri, Yapı denetim firmaları katıldı. Seminerin açılış konuşmasını yapan Tokat Belediye Başkanı Sayın Adnan Çiçek, düzenlenmiş olan seminer etkinliğinin şehre ve bölgeye güzellikler getirmesini dileyerek,bu eğitim çalışmasının hem kurumsal, hem de piyasada iş yapan arkadaşlar olarak aydınlanmış olacağız diyerek sözlerine devam etti. Ardından İnşaat Yüksek Mühendisi Yapı Denetim Uzmanı Adil Karakuş ise 81 ilde uygulanmaya başlanmış olan Yapı denetim kanunun pratik ve teorikte nasıl uygulanacağına dair bilgiler vererek sertifikalı bina dönemine bağlıyacağımız hususuna dikkat çekti.İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Eski Başkontrolorü İç Denetçi Halil Özden, tüm mevzuatla ilgili bilgiler vererek belediye personellerinin kanunlarla ilgili sorularına cevap verdi. Tüm katılımcılara ilgi ve konukseverliklerinden dolayı Asrın Yayıncılık olarak teşekkür ederiz.

           
           
     


TOKAT ili NİKSAR ve REŞADİYE Belediyeleri ile Asrın Yayıncılık tarafından düzenlenen TOKAT Niksar Belediyesi Hizmetiçi Eğitim Seminerimiz 08 - 10 Aralık 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Niksar ,Reşadiye Belediyesi ve belde belediye başkanları, başkan yardımcıları ve personellerine katılımlarından, konuk severliklerinden dolayı teşekkür ederiz. Niksar ve Reşadiye Belediyeleri ile Asrın Yayıncılık firması işbirliği ile düzenlenen hizmetiçi eğitim semineri, Niksar Halk Eğitim merkezinde gerçekleştirildi. Eğitim seminerine tüm belediye personeli katıldı. İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Eski Başkontrolörü, Karşıyaka belediyesi iç denetçi Halil ÖZDEN, tüm mevzuat ile ilgili bilgiler vererek belediye personellerinin kanunlarla ilgili sorularına cevap verdi. İnşaat Yüksek Mühendisi Yapı Denetim uzmanı Adil Karakuş ise 81 ilde uygulanmaya başlanılacak olan Yapı denetim Kanununun pratik ve teorikte nasıl uygulanıcağına dair bilgiler vererek nelere dikkat edilmesi gerektiğini sade bir dille anlattı.
Canik Belediyesi ve Asrın Yayıncılık tarafından düzenlenen SAMSUN Canik Belediyesi Hizmetiçi Eğitim Seminerimiz 14 - 15 Ekim 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Tüm Canik Belediyesi personeline katılımlarından ve konuk severliklerinden ötürü teşekkür ederiz. Canik Belediyesi ile Asrın Yayıncılık firması işbirliği ile düzenlenen hizmetiçi eğitim semineri, Canik Kültür merkezinde gerçekleştirildi. Eğitim seminerine tüm belediye personelleri katıldı. Belediye personeline bilgiler veren İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Emekli Başkontrolörü Haluk Nalçakar, tüm mevzuat ile ilgili bilgiler vererek değişen kanunlardan sözetti. Eğitim Yaşam Koçu olan İsmail Karasu ise Takım Çalışması, Başarı, Etkili iletişim ve ikna sanatı hakkında bilgiler vererek belediye personellerine moral ve motivasyon sağlanmasında katkıda bulundu.